Peklo

9. dubna 2011 v 13:27 | ja

Peklo

Bytosti v pekle-
V pekle se, kromě trpících hříšníků, mohou vyskytovat:
Ďábel- či démon je dle mnoha náboženských věrouk odpůrce Boha, jeho snahou je odvést člověka od Boha, k tomu však potřebuje svobodné rozhodnutí člověka. Ďáblů může být i více, mohou se vyskytovat i arciďáblové a celá hierarchie pekelných mocností. Většina zdrojů však mluví jen o jednom ďáblovi, který je znám pod větším počtem z níže uvedených jmen. Podle části křesťanské systematické teologie, tzv. démonologie , je ďábel (démon či démoni) vládcem pekla - padlý anděl, kteří činí zlo a pokouší člověka k hříchu, svádí ho z cesty víry. Podle některých zdrojů ale existují i démoni, kteří nejsou padlými anděly.
Satan- je dle křesťanů jméno pro ďábla, vyskytující se v Novém zákoně, odpůrce Boha a Krista
Archanděl Lucifer byl v antické mytologii Světlonoš , v křesťanské nauce se jedná o knížete pekel, o označení pro Satana, čerta. Je to nejdůležitější z padlých andělů.
peklo z pověstí
Zříceninu hradu Trosky už od nepaměti provázejí strašidelné historky. Podle nich se v blízkosti chlouby Českého ráje nachází vstup do pekla i brána vedoucí do 14. století, kdy Trosky pod správou šlechtice Čeňka z Vartemberka prožívaly svou největší slávu.
Místní pověstí varují před nástrahami v okolí hradu, které mohou turistům připravit nepříjemné překvapení. Dochované prameny z roku 1841 hovoří o tajemné chodbě spojující různá časová období. Je klíčem ke zdejším záhadám labyrint nacházející se v podzemí Trosek?
ybal jsem na hradu housce a tam pán povídal o bráně do pekla: uprostřed nádvoří se nacházela a stále nachází studna,do které se házejí mince pro štěstí,ale uprostřed studny byla taková veliká hlava,prý uzavření brány,podle pověsti totiž ze skály vycházela síra a lidé se domnívali,že na hradu housce se tvoří peklo,proto vzali otroka a poslali ho lanem dolů do studny a právě pověst říká,že ho tam spuštěli jako přibližně 20-letého,ale po půlce cesty do pekla řval ať ho rychle vytáhnou,lidi se prý nestačili divit vytáhli ho jako 60-letého,a proto zatarasyli velkou obří hlavou.
Jinak řečeno peklo-používají asi nečastěji rodiče pro strašení malých dětí PS:zlobíš odnese si tě čert.....
ale co my víme třeba peklo skutečně existuje........
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama