Duben 2011

ROCK styl

28. dubna 2011 v 21:25 | ja |  móda
Rockový styl je docela rozšířený pojem. Pár slovy se vám tu pokusim vysvětlit, co to je vlastně rock zač.
Rock je jak druh hudby, tak druh oblékání. Do rockového stylu patří neodmyslitelně černá barva a jakákoli jiná. Je mezi námi plno lidí, kteří rock poslouchají. Podle toho se i oblékají. Černé oči, nehty a tmavé ležérní oblečení. Tohle všechno jakoby patřilo do rocku. Plno zpěváků rockových skupin se podle této módy obléká. Zařaďme sem třeba Lauriho, zpěváka THE RASMUS. Nosí černé ležérní oblečení, černě orámované oči a černé nehty. Další dobrý příklad je třeba Bill z TOKIOHOTEL. Ze začátku byl jeho styl opravdu rockový.Černé vlasy, nehty, oči a tmavý styl oblékání. Nosil plno prstenů a náramků. Na krku měl kolikrát i takzvané obojky. Další věc, která do rocku patří. Obojky se prodávají jak na krk, tak na ruce. Nejvíc v kurzu sou obojky s "bodci". Nestojí moc peněz. Další doplněk sou náramky a prsteny. Náramky to mohou být jakékoli v masivních rozměrech. Nejlepší sou silné. Potom prsteny. Je v podstatě jedno, jaký ten prsten je. hlavní je, aby neměl žádný kamínky. Může být i masivních rozměrů. Pár jich vlastním. Potom pásky. Pásky mohou s s "pyramidami" nebo "lebkami". Je to v podstatě jedno.

BARBIE STYL

27. dubna 2011 v 22:18 | ja |  móda
Barbie panenku pozná snad každý. Blond vlasy, krátká růžová sukně, vysoké podpatky, kabelka na ramenou a to je jenom základní popis barbie stylu.Viděli jste film "Pravá Blondýnka" s oskarovou herečkou Reese Witherspoon? To je základní prototyp správného barbie stylu: vždy elegantní dáma s nadhledem a optimismem do života!
-Barbie styl je styl pro holky, kteří někteří závistiví lidé kritizují, ale přitom nevidí, že holka o sebe pečuje a sleduje poslední módní trendy. V Barbie oblečení převládá, samozřejmě, růžová barva a doplňky.
Barbie holka (barbie girl) o sebe neustále pečuje, vše musí být bezchybné: od kabelky až k botám. Vše musí doplňovat lehký, ale zapamatovalný parfém. Je důležité jít s dobou, proto je nutné sledovat aktuální módní trendy a ty nejlíp zjistíme z dámských módních časopisů. Nejoblíbenější jsou Cosmopolitan nebo Elle. Pro ty, které ovládají angličtinu nebo němčinu (co je v této době nutnost) se doporučuje časopis Vogue.

Scene styl

26. dubna 2011 v 21:47 | ja |  móda
Takže Scene styl podobný Emo stylu, ale jistě po přečtení tohoto článku naleznete jisté odlišnosti,které dělejí z těchto stylů dva různé.

Scene people většinou poslouchají HC,Metal,Punk,EMO a někdy i Rap.Scene milují konzerty.
Vlasy mívají scene různých dílek,většinou tmavé,nebo peroxidové barvy oživené o pramínky svítivích barev.
Scene lidé o sobě nikdy neříkají ,že jsou scene, protože je pak považují za pozéry a s pozérama se nikdo nebaví. Také by měli vědět histori kapel,které poslouchají.Scene jsou toho názoru,že pokud se někdo stane Scene ze dne na den tak prostě provede drastickou změnu svého vzhledu i osobnosti a to je rozhodně špatně.Uplakaný a věčně stěžující si bude označen za pozéra......

Styl EMO

26. dubna 2011 v 21:39 | ja |  móda
Emo styl odráží výrazné pozitivní emoce, i když občas narazíme i na negativní. Vždyť pro Emo jsou apatie a lhostejnost nepřijatelné, naopak otevřený projev citů a emocí je přesně to, co je správné. Vždyť přesně v tom spočívá jejich základní smysl života. A to se rozhodně promítá nejen do životního stylu, ale i do způsobu oblékání, účesů a dalších znaků, které se překotně rozvinuly, předehnaly i mnoho jiných trendů a nabídly něco osobitého a neopakovatelného.Nestárnoucí retro kabelky a tašky

25. dubna 2011 v 20:52 | ja

Retro kabelky i retro tašky oživí celý model

Retro styl dá
celému modelu ten správný šmrnc.Retro styl je zkrátka nesmrtelný a i když v předchozích letech slavil návraty, pak na chvíli upadl do zapomnění, je tu zas a láká nejen módní návrháře, ale i hrdé nositele retro oblečení, kteří k němu rádi přizvou retro kabelky a retro tašky, jenž správnou módní šťávu zaručeně mají.
Retro kabelky a tašky
Retro vzory fičí

Retro kabelky a tašky
Praktická kabelka Zipper

Retro kabelky a tašky
Retro může být i elegantní

Retro kabelky a tašky
Taška nabízí dost místa

Retro kabelky a tašky
Retro moderně a funkčně

Retro kabelky a tašky
Historie geometricky

Souvislost s hippie

Vintage styl jako takový a samozřejmě i retro kabelky i retro tašky jsou úzce spojovány s dobou hippíků,+ styl s květinovými vzory, a tak retro kabelky i retro tašky mají od každého něco, což v závěru působí moc prima.
Retro kabelky a tašky
Výrazné ladění nevadí

Retro kabelky a tašky
Geometrie v hlavní roli

Retro kabelky a tašky
Decentní pruhy zkrášlují

pryč s plákáty!!-ahoj Samolepky

23. dubna 2011 v 13:00 | ja |  tvůj pokoj,pohodlí atd.....

Samolepky na zeď oživí pokoj

cool samolepky na zeď.například.

-bubliny


-geometrické tvray


-kytky př..s motýlem

Neoblíbenější samolepky na zeď

Samolepky na zeď mají mnoho motivů, přesto jsou nejžádanější zvířecí, abstraktní motivy a květinové vzory. Ani na ostatní bysme neměli zapomínat. Je spousta dalších perfektních motivů, které pokoj zútulní a dodají mu na atraktivnosti. Zajímavě vypadají například stromy, zejména palmy, či filmové osobnosti, kde je většinou nejžádanější Marylin Monroe, Mona Lisa a popový král Michael Jackson. U mužů/kluků pak nejvíce letí samolepky na zeď, které na sobě mají různá auta nebo jakoukoliv techniku.


-michael jackson ve tvém pokojíčku?-žádný problém


zpěvák v divokém rytmu.

-orientální divočina
můžeme mít i zvířátka koně,psy,kočky,rybičky a jiné.

Samolepky na zeď určitě seženete v nějakém větším papírníctví,nebo v interentových obchodech.

Barvy

12. dubna 2011 v 15:33 | ja
Bílá

Bílá barva

Význam:

Bílá barva Je symbolem čistoty, jasnosti a nevinnosti,... ale také perfekcionismu a touhy po dokonalosti bez jakýchkoliv kompromisů. Je chladivou barvou, která působí rozjasňujícím dojmem, zvětšuje prostor a napomáhá přemýšlení.


Drahokamy a krystaly
Horský křišťál, diamant, kalcit, fluorit bez příměsí, zirkon.
Černá

Černá barva

Je opakem bílé - symbolizuje tajemno, mystiku a smutek. Přesto je oblíbenou barvou, která nám pomáhá neuzavírat se do sebe a neztratit v neklidném světě. Zvláštní obliba v této barvě může znamenat zvýšenou citlivost a tajnůstkaření.

Drahokamy a krystaly
Onyx, obsidián, kouřový křišťál, gagát.
Červená

Červená barva

Červená je teplou stimulující barvou. Oživuje nás a dodává nám odvahu. Symbolizuje krev, vitalitu, sílu života a energii.
Lidé s oblíbenou červenou barvou rádi šíří po okolí svoji srdečnost, upřímnost a touhu po spravedlnosti, ale můžou se také nechat unést k tvrdohlavému prosazování svých omezených názorů až k agresivitě.


Drahokamy a krystaly
Rubín, krvavý achát, granát, jaspis.
Fialová

Fialová barva

Je to mystická barva, která je symbolem spirituality, duchovna ale i srdečnosti. Vzniká sjednocením dvou opačných pólů, dvou kontrastních a energetických faktorů - modrým klidem a červenou pohonnou sílou, které se navzájem vyrovnávají. Pomáhá při meditaci a může mít až hypnotické účinky.

Drahokamy a krystaly
Ametyst, fluorit, kunzit, sodalit a sugilit.
Hnědá

Hnědá barva

Barva trpělivých a spolehlivých lidí - barva země, pokory a askeze. Preferují ji lidé, kteří stojí nohama pevně na zemi a umí dobře hospodařit s penězi. Jedná se o všední, nenápadnou až nudnou barvu, která ale dokáže působit klidně a důvěrně.

Drahokamy a krystaly
Achát, pouštní růže, záhněda, tygří oko.
Modrá

Modrá barva

Patří ke studeným barvám, symbolizuje moře, nebe, ale i konzervatizmus a povinnosti. Přináší úspěch při jednání s úřady :)

Tmavě modrá - Je barvou spolehlivosti, míru a celkově uklidňuje. Zlepšuje schopnost se soustředit.
Světle modrá - Připomíná nekonečnost nebe, přináší inspiraci a dává nám pocit svobody. Vyjasňuje duši i ducha.

Drahokamy a krystaly
Tyrkys, achát s modrými žilkami, labradorit, lapis lazuli, safír

Oranžová

Oranžová barva

Oranžová je symbolem optimismu, mládí a radosti ze života. Pomáhá proti depresím, nechuti a pesimismu. Vzbuzuje v nás zvědavost a chuť do dobrodružství. Označuje se za "sociální barvu", kterou mají rádi extroverti a společenští lidé.

Drahokamy a krystaly
Jantar, beryl, karneol, jaspis, sluneční kámen
Růžová

Růžová barva

Symbol něhy, jemnosti a romantické lásky ... ale také nezralosti a naivity. Je označována jako barva srdce a obsahuje jemnější kvality červené.

Drahokamy a krystaly:
Růženín, korál, kunzit, sugilit, turmalín.

Stříbrná

Stříbrná barva

Stříbrná barva symbolizuje hojnost, romantiku, naději ale také smutek. Tato barva je často oblíbená ve směsi s jinými barvami. Avšak lidé, kteří si oblíbili stříbrnou, jsou plni velkých ideálů, ale většinou jsou nepraktičtí při jejich uskutečňování. Tito lidé často ztrácejí motivaci a stávají se z nich spíše snílci než lidé činu. Získají-li ale motivaci a naleznou přitom myšlenku, která jim za to stojí, mohou dosáhnout značného pokroku. Stříbrná rovněž pomáhá odhalit a uplatnit tvůrčí představivost a vrozenou intuici.

Drahokamy a krystaly:
Měsíční kameny, hematit, sněhový křišťál, perly.

Šedá

Šedá barva

Je barvou neutrality a kompromisu. Typická barva stínů vzniklá směsí světla a temnoty. Přitahuje opatrné a málo sebejisté lidi, kteří můžou mít strach ze života.

Protože snižuje sytost okolních barev, je nazývána "upírem barev".

Drahokamy a krystaly:
Achát, hematit, labradorit, kouřový křišťál.


Tyrkysová

Tyrkysová barva

Spojuje blahodárné účinky modré a zelené a tím nás očišťuje a zároveň posiluje. Má uklidňující účinky na tělo i duši. Podporuje naše sebevědomí a fantazii.

Drahokamy a krystaly:
Tyrkys, akvamarín, malachit, opál.
Zelená

Zelená barva

Je barvou přírody, rovnováhy, klidu a naděje. Působí uklidňujícím dojmem a pohled na zelenou barvu napomáhá regeneraci a načerpání nové síly. Lidé mající rádi tuto barvu budou více ochotní rozdávat lásku a pomáhat motivovat ostatní.

Drahokamy a krystaly:
Smaragd, fluorit, jadeit, malachit, mechový achát, aventurín, turmalín.
Zlatá

Zlatá barva

Dává pocit hojnosti, lesku a bohatství. Je barvou správného středu, univerzální lásky a nejvyšších hodnot zastoupených idealismem, velkorysostí a šlechetností. Vyjadřuje klid a vyrovnanost.

Pomáhá nám změnit poznání v pochopení, na cestě k univerzální moudrosti ale taky při dosahování světských cílů, bohatství a uznání.

Drahokamy a krystaly:
Jantar, zlaté tygří oko, topas, citrín.
Žlutá

Žlutá barva

Je nejjasnější teplou barvou s povzbuzujícím a rozveselujícím účinkem. Je symbolem moudrosti a vysoké inteligence. Podporuje myšlení, povzbuzuje nervy a oživuje paměť. Napomáhá uvolnění, svobodnému vývoji a komunikaci při navazování kontaktů.

Květiny:
Přineste někomu smutnému jasnou kytici plnou žlutých květů a uvidíte, jak těžké je ubránit se úsměvu.

Drahokamy a krystaly:
Citrín, jaspis, kalcit, topas.
Každý má svojí oblíbenou barvu ;) barvy jsou důležité nejen takhle,ale ia jak je kombinujeme například na oblečení .

léto/jaro 2011

10. dubna 2011 v 13:11 | ja |  móda
Jak nosit pruhy? Velký trend jara 2011 (http://www.luxurymag.cz)
Na přehlídkových molech nám návrháři v kolekcích na jaro,léto naservírovali jeden velmi výrazný trend tohoto období. Jsou jím proužky, a to ve všech možných provedeních - tenké, silné, horizontální, vertikální i šikmé. Letos platí jenom jedno pravidlo: čím výraznější, tím lepší. Pestrébarvy jednoznačně vévodí jaru i létu a v oblečení s pruhy si s nimi můžete vyhrát jako nikdy!
Pokud stejně jako mnoho z nás zrovna neoplýváte dokonalou postavou, je tento trend pro vás přesně to pravé. Za pomocí proužků a několik základních pravidel zakryjete nedostatky a zvýrazníte přednosti.V tomto článku se s nimi seznámíme a já se vám pokusím poradit, jak proužky nosit tak, abyste byla na ulici nepřehlédnutelná.

Jak s proužky naložit?

Proužkový trend je velmi variabilní, a tak se hodí pro každý věk i příležitost.Pokud ovšem zvolíte ty správné proužky. Horizontální pruhy mají spíše klasický nádech, a čím jsou užší, tím elegantněji působí, takže se hodí například i do práce. Všechny asi moc dobře víme, že vodorovné proužky opticky rozšiřují postavu.Malým ženám, které si přejí vypadat vyšší, pomohou svislé proužky. Před nákupem proužkovaného trička či topu nebo šatů tedy vezměte v první řadě do úvahy svoje proporce.
Jak nosit pruhy? Velký trend jara 2011 (http://www.luxurymag.cz)
Co se týče barev, letos vedou růžové, oranžové nebo červené proužky. Pro ne příliš hubené nejsou tyto odstíny příliš lichotivé a obecně se doporučují spíše tmavší pruhy. Zvolit můžete ale i námořnický look, tedy klasickou modro-bílou kombinaci, i ta si totiž letos své místo mezi trendy našla.
Jak nosit pruhy? Velký trend jara 2011 (http://www.luxurymag.cz)

Na přehlídkových molech jsme letos měli šanci vidět skoro neuvěřitelné hrátky s pruhy. Mixování vodorovných proužků se svislými, tenkých se silnými, nebo míchání pruhů s puntíky či květinovým potiskem. Jakkoliv tyto kombinace vypadají na molu stylově, pro každodenní nošení se příliš nehodí a málokterá z nás dokáže vytvořit tak dokonalé outfity, jako světoví návrháři. Jeden pruhovaný kousek tedy v outfitu bohatě stačí, jinak vám hrozí look podobný tomu klaunskému, což si asi žádná z nás nepřeje.
Jak nosit pruhy? Velký trend jara 2011 (http://www.luxurymag.cz)
Opravdovým hitem,kterém se v nedávné době předvedla například první dáma Spojených států Michelle Obama, jsou pruhované šaty. Zejména v létě představují šaty jeden z nejpohodlnějších kousků oblečení a jejich koupě tak znamená správnou volbu.

Jak nosit pruhy? Velký trend jara 2011 (http://www.luxurymag.cz)
Léto je zatím ale ještě pořád trochu daleko a chladná rána nám to dokazují každý den. Od toho tu ale je například pruhovaný svetr, který zahřejí a užijeme ho na spoustu příležitostí. Pokud preferujete ženský look a nedáte dopustit na sukně, nebojte se je doplnit o roztomilé a hravé pruhované podkolenky, které dodají vašemu outfitu šmrnc a studená rána budou hned vypadat o něco veseleji.
Pruhované oblečení už plní pulty obchodů,a proto s jeho koupí příliš neváhejte. Sluníčko nám už ukazuje svou sílu a tak využijete pruhovaná trička a co nevidět i třeba šaty.

zámek stránov

10. dubna 2011 v 12:57 | ja |  záhady a tajemno
Návštěvníci zámku Stránov: Ze sklepa se šíří strach!
Zámek Stránov působí tajemným dojmem. Za jeho zdmi se odehrálo mnoho lidských osudů.
Ve vesnici se traduje, že zámek Stránov vyhrál první majitel z rodu Šimonků v kartách.
Současný pán Šimonek to nerad slyší, ale občas se to tady vypráví. Že prý se vracel s tehdejší majitelkou zámku Gabrielou z Valdštejna vlakem z Paříže a ve vlaku hráli celou cestu karty," říká kastelán Petr Chaloupka, který žije pohnutou historií zámku, a dokonce v něm se svou přítelkyní i bydlí. Společně s majitelem postupně odstraňují stopy dětského domova, který zde fungoval do roku 2003...
Sklep hrůzy
Jeden z bývalých chovanců mu zase líčil, jak moc se bál do sprch, umístěných v zámeckém sklepení, v místech, kde byl také malý bazén a sauna.
"Tenkrát mu prý byly asi čtyři roky a místnosti s úzkými zamřížovanými okny mu naháněly hrůzu. Ani dnes, ve svých pětačtyřiceti letech se tam neodvážil. Říkal, že z toho má trauma a jako malý si prý už několik dní před sprchováním kousal nehty. Na chodbě prý byla navíc zazděná nožička od panenky a vychovatelky dětem líčily, že se tam zazdívají zlobivé děti," tlumočí vzpomínky bývalých chovanců kastelán. Nejstarší kluci se prý i přes zákaz po točitých schodech dostávali na původní gotickou věž.
"Jednou tu byla na prohlídce zámku s partou turistů jedna průvodkyně, která odmítla sejít do sklepa. Úplně se rozklepala, tvrdila, že je tam negativní energie a zmizela ze zámku. Pak mi napsala mail, ať kvůli té negativní energii do sklepa vůbec nechodíme," dodává Petr Chaloupka.
Redaktoři Nedělního Aha! společně s ním sklepní prostory navštívili a po několika minutách se bez úhony vrátili zpět. Překvapil nás jen místní kotelník, který má ve sklepě nouzové ubytování. Ne na každého zřejmě působí negativní energie stejně.
Právě v zámeckém sklepě chystají na Stránově středověkou expozici pro děti, včetně mučírny, zbrojnice a alchymistické dílny. Děti si budou moci zastřílet ze středověkých zbraní nebo udělat nějaký chemický pokus a nakonec budou moci získat od draka glejt o návštěvě Stránova.
Kopí svatého Václava
Legenda také praví, že v prostorách zámku je ukryté kopí svatého Václava. "Říká se, že jeden z vrahů knížete Václava si za odměnu postavil tvrz na druhé straně řeky Jizery a hrad dostal časem název Starý Stránov. V místě se traduje, že později, když se hrad rozpadal, přemístili podzemní chodbou zbroj i kopí svatého Václava sem na Stránov. Zatím ho nikdo nenašel. Na základě této pověsti chystáme od jara stezku po stopách kopí svatého Václava.
Zámek Stránov
Původně gotický hrad poblíž Mladé Boleslavi získal v roce 1917 bývalý ředitel a později prezident Škodových závodů Josef Šimonek od Valdštejnů.
Šimonkové vlastní ještě hrad Housku a zámek Lobeč, které jim byly začátkem devadesátých let vráceny. Stránov získali až jako poslední.
V padesátém roce Šimonkové o zámek přišli, vzali jim ho komunisté. Objekt využívali asi pět let jako své školicí nebo rekreační středisko esenbáci. Podle místních tu po nich přebývaly krátce také jeptišky a potom až do roku 2003 zde byl dětský domov a zemědělské družstvo. Právě děti zanechaly na zámku svou nesmazatelnou stopu.

Upírka Stela

9. dubna 2011 v 20:36 | ja |  záhady a tajemno
Záhada hrobu v Hrádku nad Nisou: Tajemná »upírka Stela« vydala svá svědectví!
Ostatky ležely po staletí pouhých 25 cm pod povrchem vozovky. Že kostra vydržela dodnes, je až neuvěřitelné.

Během plánované obnovy historického centra města Hrádku nad Nisou byl objeven kousek od náměstí mělký hrob s lidskými ostatky, patřící podle prvního ohledání ženě upírce. Tak se totiž zhruba 700 let stará kostra, archeology pojmenovaná Stela, dostala do podvědomí veřejnosti. Hororovitému označení upír nasvědčuje fakt, že byla ve středověku pohřbena nestandardním způsobem obličejem dolů a vně hřbitovní zdi. kostra byla už z hrobu vynesena a antropologům připravila další šok. Z domnělé upírky se z největší pravděpodobností vyklubal muž.
Krutý osud záhadného upíra
Tajemná kostra, jejíž jméno bylo odvozeno z data jejího nalezení - 4. března, pochází pravděpodobně ze 14. století. Že jde o ženu, usuzovali archeologové z kosterních proporcí. Tělo bylo evidentně pohřbeno způsobem, jakým se tenkrát pochovávali lidé označovaní za nesprávné křesťany a za lidi nebezpečné, kteří se mohli živým po smrti mstít. "Stačilo, když někdo například špatně chodil, měl srostlé obočí nebo byl hrbatý. Lidé si podobné rozdílnosti nedokázali vysvětlit a tyto jedince, kteří byli v jejich představách spojeni s ďáblem, vydělovali ze společnosti.Byli proto pohřbíváni za hřbitovní zdí a obličejem dolů stejně jako sebevrazi, zločinci, utopenci, jinověrci a upíři. Na břiše byla těla uložena proto, aby mrtví nemohli vstát ze zasypaného hrobu. Takto uložené kostry byly u nás nalezeny i na bývalých popravištích. Proč bylo takto pohřbeno i tělo nalezené v Hrádku nad Nisou, je zatím zahaleno tajemství.
Do hrobu přidali čtyři stříbrňáky
U ostatků záhadné bytosti se nacházely čtyři stříbrné pražské groše Jana Lucemburského a vrstva středověké keramiky. Právě upírům se od pradávna dávaly do hrobů drobné předměty, například mák, lněná semínka, kamínky a také mince. Počítání těchto předmětů mělo upíra zdržet při případném vystupování z hrobu. Příznačný je i mělký hrob, protože čím váženější byl nebožtík, tím hlouběji se prý jeho tělo ukládalo. Kdo tedy byl dotyčný nebožtík? Mohl být označen za upíra, i když jeho hrudník nebyl probodnut kolíkem? "Určitě se jednalo o člověka, který měl pohnutý život. Existují v podstatě dvě roviny vysvětlení. První možností je, že spáchal trestný čin, druhá varianta koresponduje s myšlením lidí před sedmi sty lety, kteří se báli jeho msty. Z historických pramenů vím, že se na našem území našla těla probodnutá kolíkem, i když se nemuselo jednat vždy o upíry. Například u ženy stačilo, aby měla nemanželské dítě, které po porodu zabila. Když se na to přišlo, čekal ji trest. Zaživa ji zahrabali a mrtvou pak prokláli kolíkem," dodává archeolog. "Antropoložka prohlédne kostru a určí, jak byl nebožtík v době smrti starý. Podle antropoložky zatím vše nasvědčuje tomu, že domnělá upírka je ve skutečnosti muž.

UPÍŘÍ BRATŘI

9. dubna 2011 v 20:12 | ja |  záhady a tajemno

UPÍŘÍ BRATŘI - Ven smějí jen za tmy! Mají alergii na slunce...

Chlapci Simon (vlevo) a George nesmějí ven za světla. Foto: Profimedia.cz

Bratři Simon a George Cullenovi chodí ven jen za tmy a mají špičaté přední zuby... Proto se jim přezdívá »upíří bráškové«. Ve skutečnosti jsou to ale normální kluci - jen trpí vzácnou genetickou poruchou zvanou hypohidrotická ektodermální dyplasie (HED). A kvůli ní nesmějí přijít do styku se slunečním světlem!
Nemocí trpí na světě asi 7 tisíc lidí. Pacienti obvykle mají bledou kůži přecitlivělou na sluneční záření, světlé vlasy a nenarostou jim všechny zuby. Příznaky se projevují už v dětství, na fyzický růst a pohyblivost naštěstí nemají vliv. Neexistuje žádná možnost léčby, pacienti nesmějí vycházet ven za světla a potřebují dostatečné množství tekutin. Ideální je žít v chladném prostředí a co nejméně se potit. Dalším rizikem je nastydnutí - obyčejná rýma je totiž může i zabít!
"Nemůžeme se spolužáky sportovat, naše těla se nesmějí přehřát. Tak raději hrajeme doma videohry. Děti si často dělají srandu z toho, jak vypadáme. Kamarádi ale říkají, že jsme drsní," svěřuje se starší Simon.
Téměř bezzubého Simona nyní čeká náročná operace - aby mohl vůbec někdy pozřít tuhou stravu, musejí část jeho horní čelisti nahradit kusem kosti z nohy, do které mu navrtají umělé zuby. "Bude to bolestivé, ale náš chlapeček se konečně bude moci pořádně usmát a my už se moc těšíme," vysvětluje matka Mandy.

Peklo

9. dubna 2011 v 13:27 | ja

Peklo

Bytosti v pekle-
V pekle se, kromě trpících hříšníků, mohou vyskytovat:
Ďábel- či démon je dle mnoha náboženských věrouk odpůrce Boha, jeho snahou je odvést člověka od Boha, k tomu však potřebuje svobodné rozhodnutí člověka. Ďáblů může být i více, mohou se vyskytovat i arciďáblové a celá hierarchie pekelných mocností. Většina zdrojů však mluví jen o jednom ďáblovi, který je znám pod větším počtem z níže uvedených jmen. Podle části křesťanské systematické teologie, tzv. démonologie , je ďábel (démon či démoni) vládcem pekla - padlý anděl, kteří činí zlo a pokouší člověka k hříchu, svádí ho z cesty víry. Podle některých zdrojů ale existují i démoni, kteří nejsou padlými anděly.
Satan- je dle křesťanů jméno pro ďábla, vyskytující se v Novém zákoně, odpůrce Boha a Krista
Archanděl Lucifer byl v antické mytologii Světlonoš , v křesťanské nauce se jedná o knížete pekel, o označení pro Satana, čerta. Je to nejdůležitější z padlých andělů.
peklo z pověstí
Zříceninu hradu Trosky už od nepaměti provázejí strašidelné historky. Podle nich se v blízkosti chlouby Českého ráje nachází vstup do pekla i brána vedoucí do 14. století, kdy Trosky pod správou šlechtice Čeňka z Vartemberka prožívaly svou největší slávu.
Místní pověstí varují před nástrahami v okolí hradu, které mohou turistům připravit nepříjemné překvapení. Dochované prameny z roku 1841 hovoří o tajemné chodbě spojující různá časová období. Je klíčem ke zdejším záhadám labyrint nacházející se v podzemí Trosek?
ybal jsem na hradu housce a tam pán povídal o bráně do pekla: uprostřed nádvoří se nacházela a stále nachází studna,do které se házejí mince pro štěstí,ale uprostřed studny byla taková veliká hlava,prý uzavření brány,podle pověsti totiž ze skály vycházela síra a lidé se domnívali,že na hradu housce se tvoří peklo,proto vzali otroka a poslali ho lanem dolů do studny a právě pověst říká,že ho tam spuštěli jako přibližně 20-letého,ale po půlce cesty do pekla řval ať ho rychle vytáhnou,lidi se prý nestačili divit vytáhli ho jako 60-letého,a proto zatarasyli velkou obří hlavou.
Jinak řečeno peklo-používají asi nečastěji rodiče pro strašení malých dětí PS:zlobíš odnese si tě čert.....
ale co my víme třeba peklo skutečně existuje........

cola

8. dubna 2011 v 21:31 | ja

Coca-Cola slaví narozeniny

Narodila se 8. května a letos jí bude už 125 let!
Na sirup s kofeinem a extraktem koky přišel roku 1886 lékárník John Stith Pemberton v Atlantě v USA. Snažil se najít náhražku morfia, která by nezpůsobovala závislost, a tak vytvořil tento lektvar, který zabíral na mnoho neduhů.
Byl však alkoholický, takže hrozba závislosti byla zůstala a lékárník musel vymyslet jinou alternativu, budoucí Coca-colu. Název i dodnes používané logo pak navrhl Pembertonův účetní Frank Robinson.
Poprvé byl nápoj uveden do prodeje v lékárně v Atlantě 8. května 1886, ale bez valného úspěchu. Prodávalo se 9 nápojů denně a za první rok se Coly prodalo za 50 dolarů. To se nevyrovnalo ani nákladům, které i s reklamou činily 70 dolarů.
Teprve když se v roce 1888 do čela Coca-Cola Company dostal podnikatel Asa Griggs Chandler, dobyl svou reklamní taktikou svět. Současný tvar láhve byl patentován v roce 1960, ale je v podstatě shodný s návrhem Earla R. Deana z roku 1915. Dodnes ale existují různé varianty.
Coca-Cola se už desítky let drží na první příčce nejprodávanějších nealkoholických nápojů nejen v USA, ale na celém světě.


superstar

5. dubna 2011 v 19:09 | ja |  ♥stars♥
Noah Scott Ellenwood-