jak se správně nalíčit

26. března 2011 v 15:38 | dominika-blázínek |  móda
Líčení očí daleko posazených od sebe
Tmavší stín přijde na vnitřní stranu horních víček. Do vnějšího koutku naopak světlejší odstín. K vnitřnímu koutku oka můžete vést tmavou silnější linku.
Líčení očí blízko posazených u sebe
Je to vlastně opak předchozího líčení. Do vnitřního koutku oka přijde světlý odstín, ideálně perleťový. Na vnější horní víčko odstín tmavý. Pokud dotváříme dojem oka linkou, vedeme jí tak, že se k venkovní straně oka postupně rozšiřovat. Obecně platí že pro denní líčení si vystačíme se stíny, linky můžeme použít hlavně na večer a pro slavnostní výraznější líčení.
Líčení "zapadlých" očí
Zde budeme potřebovat více kreativity. Hluboce posazené oči je potřeba vymodelovat třemi odstíny.Nejsvětlejší naneste do vnitřního koutku až k začátku obočí, střední odstín naneste do záhybu a nejtmavší naneste na vnější část víčka a také pod spodní víčko. Linku můžete vést od poloviny víčka směrem ven.
Líčení vystouplých očí
Zde je potřeba potlačit vystouplé víčko, čehož docílíme, pokud na něj naneseme tmavý matný stín, doztracena jej rozetřeme směrem ven a vzhůru k obočí. Dolní líčko líčíme podobným způsobem.
Líčení unavených očí, kruhy pod očima, zvětšení očí
Toto líčení je univerzální pro zvětšení očí, rozjasnění pohledu a potlačení unaveného vzhledu. Oči potřebují rozjasnit. Naneste proto střední odstín pod obočí a tmavší do záhybu víčka. Světlým odstínem v naličte horní víčko. Použít můžete i zářivé perleťové stíny. Zdánlivě unavený pohled vylepšíte natočením řas pomocí řasenky nebo kleštičkami směrem vzhůru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama