Co vlasům prospívá

27. března 2011 v 20:28 | dominika-blazen |  móda

Co vlasům prospívá

Co vlasům prospíváZdravé vlasy by chtěla mít určitě každá žena. Málokterá má však to štěstí, že její kadeře téměř žádnou péči nepotřebují, a přesto jsou krásné, svěží, no prostě dokonalé. Možná tomu nebudete věřit, ale do kvality vlasů se promítá i kvalitní jídlo či životní styl. Pojďte se tedy seznámit s tím, jak kadeřím pomoci.

Suché vlasy

Suché vlasy jsou bez lesku na omak drsné a hrubé, s roztřepenými nebo ulámanými konečky, kůže na hlavě je plná lupů. Tento problém může vzniknout v případě, že se často pohybujete v místnosti se suchým vzduchem, příčinou může být i sluneční záření či snížená funkce mozkových žláz.

Co pomáhá

Nevystavujte suché vlasy další zátěži, jako pro ně představuje například odbarvování nebo trvalá. Fén nikdy nenastavujte na příliš vysokou teplotu. Pravidelnými masážemi pokožky hlavy podporujte činnost mozkových žláz. Bílkovinné vlasové zábaly chrání a zmašťují vlasy.

Padání vlasů

Zůstávají-li při ranním pročesávání v kartáči celé chomáče vlasů, je třeba zajít ke kožnímu nebo praktickému lékaři. Vlasy mohou padat z nedostatku vlasových vitaminů a minerálů. Vlasová papila, která vlas zásobuje živinami, citlivě reaguje na každou změnu. Při nedostatku určitých vitaminů a minerálních látek vlasy slábnou, lámou se a vypadávají.
Důvodem mohou být i hormonální změny. Během a po skončení těhotenství je padání vlasů normálním jevem. Produkuje-li ženský organismus příliš mužských hormonů, mohou vlasy řídnout.
Padání vlasů někdy způsobuje i infekční choroby, například spála, tyfus, syfilis, ale i onemocnění štítné žlázy.

Co pomáhá

Ochrana před intenzivním sluncem : Chraňte své vlasy před přílišným slunečním zářením, které přispívá k tomu, že jsou matné a lámavé. Pálí-li sluníčko, pomůže obyčejný klobouk.
Denní kartáčování : pravidelné denní kartáčování odstraňuje z vlasů prach a nečistoty a prokrvuje pokožku hlavy. Vlasy dostanou krásný sametový lesk. Kartáčujte je přehozené přes hlavu směrem od temene ke konečkům. Pokud možno, používejte kartáč s přírodními štětinami.
Masáž hlavy před spaním : Přiložte na hlavu konečky propnutých prstů a drobnými krouživými pohyby promasírujte pokožku. Taková masáž rozproudí krev a pomůže i při lehké bolesti hlavy. Kdo chce, může zároveň do pokožky vetřít posilující vlasové tonikum.

Roztřepené konečky

Konečky vlasů se třepí například tím, že se odírají o šaty. Ulamování konečků je způsobeno nesprávným zacházením s natáčkami, sponami, sponkami i gumičkami.

Co pomůže

Vlasy uzdraví, když ulámané a roztřepené konečky necháte odstřihnout a nebo si je necháte u kadeřníka opálit. Odborník vlasy stočí do jednotlivých pramínků a přečnívající konečky upálí plamínkem svíčky. Sami to ale nezkoušejte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

líbí se vám tu (můj blog)..??

ano
ne
ujde
jo ale viděla sem i lepší

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama