Březen 2011

vyvarujte se nejčastějších kosmetických chyb

27. března 2011 v 20:36 | dominika-blazen |  móda

Vyvarujete se nejčastějších kosmetických chyb

Vyvarujte se nejčastějším kosmetických chybKaždá žena touží být dokonalá. Některá se před zrcadlem upravuje hodiny, některé to trvá pár minut. Nezáleží na tom, kolik času strávíte před zrcadlem, důležitý je výsledný efekt. Na co byste neměli při líčení zapomínat je…

Mít make-up i na krk

Abyste předešli vytvoření ohraničené masky, dbejte na to, abyste si make-up nanesli i na krk. Potom ho pečlivě a rovnoměrně rozetřete, až do ztracena.

Pudr a vrásky

Pokud vás trápí vrásky a chcete je ukrýt před celým světem, zapomeňte na pudr. Ten se v nich totiž usadí a jen jejich zbytečně zvýrazní. Takže lépe uděláte, pokud jejich překryjete tekutým, resp. krémovým make-upem.

Třikrát nalíčené řasy

S třemi vrstvami spirály vypadají oči jak muší nožky. Předejít tomuto "efektu" můžete, pokud si nanesenou řasenku po zaschnutí upravíte na řasy, přepudrujete a pak znovu nalíčíte

Kleštičky na nalíčené oči

Tím si pouze vytrháte jednotlivé řasy. Správný postup je: kleštěmi si řasy nejprve vyformujte a až poté naličte.

Vytrhané obočí

Již po jednom dni je na místě epilace viditelné malé strniště. Proto si obočí zásadně jen formujte.

Příliš zdůrazněné oči a rty

Pokud si chcete líčidly zvýraznit obličej , tak si na to zvolte vždy jen jednu její část, buď oči nebo rty. Nikdy ne obojí najednou, abyste nepůsobily uměle a lacině.

Červené líčka jako panenka

Tuto chybu může snadno způsobit nesprávné používání tvářenky či netrénované ruce. Pokud jste i vy jejich majitelkou, pak byste měly používat raději pudr tmavší barvy jako tuhou tyčinku na líčka.

Dolíčení bez odlíčení

V žádném případě si nedoličujte tvář, pokud jste si ji předtím neodlíčily. Může se totiž stát, že se vám na tváři vytvoří fleky. Proto mějte stále na paměti: Nejprve vždy odlíčit, a pak znovu nalíčit!

Tmavá rtěnka na úzkých rtech

Věřte či nevěřte, ale tmavá barva zužuje. Takže pokud jsou vaše rty příliš úzké, raději je ohraničte konturovací tužkou a vyplňte je lesklou jemnou rtěnkou. Jen tak budou potom působit plnějším dojmem.

Nehty a žádný podkladový lak

Nehty mají po častém používání barevných laků tendenci zežloutnout. Pokud se za ně tedy nechcete stydět, a chodit s rukama stále v kapsách, používejte vždy bezbarvý podkladový lak.

Co vlasům prospívá

27. března 2011 v 20:28 | dominika-blazen |  móda

Co vlasům prospívá

Co vlasům prospíváZdravé vlasy by chtěla mít určitě každá žena. Málokterá má však to štěstí, že její kadeře téměř žádnou péči nepotřebují, a přesto jsou krásné, svěží, no prostě dokonalé. Možná tomu nebudete věřit, ale do kvality vlasů se promítá i kvalitní jídlo či životní styl. Pojďte se tedy seznámit s tím, jak kadeřím pomoci.

Suché vlasy

Suché vlasy jsou bez lesku na omak drsné a hrubé, s roztřepenými nebo ulámanými konečky, kůže na hlavě je plná lupů. Tento problém může vzniknout v případě, že se často pohybujete v místnosti se suchým vzduchem, příčinou může být i sluneční záření či snížená funkce mozkových žláz.

Co pomáhá

Nevystavujte suché vlasy další zátěži, jako pro ně představuje například odbarvování nebo trvalá. Fén nikdy nenastavujte na příliš vysokou teplotu. Pravidelnými masážemi pokožky hlavy podporujte činnost mozkových žláz. Bílkovinné vlasové zábaly chrání a zmašťují vlasy.

Padání vlasů

Zůstávají-li při ranním pročesávání v kartáči celé chomáče vlasů, je třeba zajít ke kožnímu nebo praktickému lékaři. Vlasy mohou padat z nedostatku vlasových vitaminů a minerálů. Vlasová papila, která vlas zásobuje živinami, citlivě reaguje na každou změnu. Při nedostatku určitých vitaminů a minerálních látek vlasy slábnou, lámou se a vypadávají.
Důvodem mohou být i hormonální změny. Během a po skončení těhotenství je padání vlasů normálním jevem. Produkuje-li ženský organismus příliš mužských hormonů, mohou vlasy řídnout.
Padání vlasů někdy způsobuje i infekční choroby, například spála, tyfus, syfilis, ale i onemocnění štítné žlázy.

Co pomáhá

Ochrana před intenzivním sluncem : Chraňte své vlasy před přílišným slunečním zářením, které přispívá k tomu, že jsou matné a lámavé. Pálí-li sluníčko, pomůže obyčejný klobouk.
Denní kartáčování : pravidelné denní kartáčování odstraňuje z vlasů prach a nečistoty a prokrvuje pokožku hlavy. Vlasy dostanou krásný sametový lesk. Kartáčujte je přehozené přes hlavu směrem od temene ke konečkům. Pokud možno, používejte kartáč s přírodními štětinami.
Masáž hlavy před spaním : Přiložte na hlavu konečky propnutých prstů a drobnými krouživými pohyby promasírujte pokožku. Taková masáž rozproudí krev a pomůže i při lehké bolesti hlavy. Kdo chce, může zároveň do pokožky vetřít posilující vlasové tonikum.

Roztřepené konečky

Konečky vlasů se třepí například tím, že se odírají o šaty. Ulamování konečků je způsobeno nesprávným zacházením s natáčkami, sponami, sponkami i gumičkami.

Co pomůže

Vlasy uzdraví, když ulámané a roztřepené konečky necháte odstřihnout a nebo si je necháte u kadeřníka opálit. Odborník vlasy stočí do jednotlivých pramínků a přečnívající konečky upálí plamínkem svíčky. Sami to ale nezkoušejte.

RIHANNA

27. března 2011 v 20:10 | dominika-blazen |  ♥stars♥
Rihanna (Riri)
Povolání: zpěvačka,modelka,herečka,tanečnice,módní návrhářka.
Celé jméno: Rihanna robyn Fenty
Datum narození: 18.02.1988
Místo narození: St. Michael, Barbados
Znamení: Vodnář
Životopis: Rihanna odstartovala vskutku dobře. Hvězda RnB a soulové scény, se narodila na Barbadosu v roce 1987. Jako teenager zpívala svým kamarádům a rodině jen pro zábavu. Jednoho dne ji její kamarád představil hudebnímu producentovi Evanu Rogersovi v New Yorku. Rogers byl velmi překvapen, jaký velký talent se v Rihanně ukrývá. Nahrál s Rihannou demo s 20 songy, hitem Pon de replay, které pak všechny poslaldo vydavatelství Def Jam Records.
A vyšlo to.Její singl Pon de replay obletěl rádiacelých Spojených států. Stejné úspěchy slavilo i její album Music of the sun, které bylo vydáno 30.srpna 2005. Rihanna prohlásila, že se nechala inspirovat interprety jako například: Alicia Keys, Beyoncé a Mariah Carey.Její album zní především ve stylu RnBb, hip hopu a soulu. Její první velký hit "Pon de Replay" se rychle vyskákal na druhé místo v amerických hitparádácha na 15 v Kanadě.Zrodila se nová RnB hvězda.
V dubnu 2006 Rihanna vydala druhé album A Girl Like Me a jeho hity jako například S.O.S, Unfaithful nebo Break it off ( duet se Seanem Paulem) opět vyhrávají na všech amerických hitparádách. K singlu S.O.S Rihanna natočila klip pro Nike, který se stal velmi uspěšným. Poté píseň Unfaithful, která byla velice úspěšná po celém světě. 4. června 2007 vydala v pořadí své třetí album Good Girl Gone Bad s megaúspěšným hitem Umbrella. Další peckou byla písničak te amo. Byly další a další písně Riri už nás 2x pěkně zmátla zejména účesy kde přešla z kotvy na krátko,a nasoučasno obarvená červená hlava,delší vlasy mimochodem (ta červená jí strašně sluší) Riri to jde lío a líp nyní natočila více videoklipů najednou jako:Who that chick-s Davidem Guettou.Only girl,What's my name s rapperem Drakem,nebo s&m.
Sourozenci : 2 bratři (9 let,15 let)
Oblíbené zpěvačky : Alicia Keys, Beyoncé a Mariah Carey
Mazlíčci : 2 kočky ( Miss Kitty, Leo)
A pár foteček :


5 mýtů o nezdravých účincích kosmetiky

27. března 2011 v 19:48 | dominika-blazen |  móda

5 mýtů o nezdravých účincích kosmetiky

5 mýtů o nezdravých účincích kosmetikyKosmetické produkty jsou vyrobeny za účelem zlepšení stavu a vzhledu naší pokožky. Nicméně někteří lidé se domnívají, že určitá kosmetika je pleti neprospěšná. Jak je to tedy doopravdy?

5 mýtů o kosmetice

Některé rtěnky obsahují nebezpečné množství olova

Tak tomuhle určitě nevěřte. Množství olova, které získáváme z používání kosmetických výrobků je mnohem menší, než množství, které každý den přijímáme z potravy, vody a ovzduší.

Deodoranty způsobují rakovinu prsu

Údajně z důvodu, že obsahují také toxiny, které se shromažďují v prsních žlázách. Ani tomu nevěřte. Lymfatické uzliny se zbavují toxinů přes ledviny a játra, a to prostřednictvím potních žláz. Existuje také vědecký důkaz, který říká, že deodoranty mohou způsobit pouze alergie a s rakovinou nemají nic společného.

Kosmetika obsahující lauryl sulfát sodný ničí pokožku

Experimenty ukázaly, že produkty založené na bázi lauryl sulfátu sodného, vedou ke zvýšené citlivosti kůže. Tento faktor poškozuje ochrannou vrstvu a poté se uloží v kožních buňkách. Jejich pravidelné používání s povrchově aktivními látkami může způsobit suchost pokožky, loupání, vypadávání vlasů, pupínky a dermatitidu.
V bezpečí však jste, jelikož tyto produkty bývají odplaveny vodou (jako jsou šampony, gely a sprchové pěny), avšak stále se nedoporučují lidem s akné, suchou kůží a problémem s padáním vlasů.

Konzervační látky obsažené v kosmetice jsou pro pleť neprospěšné

Konzervační látky v kosmetice jsou naopak důležité, jelikož chrání daný přípravek proti bakteriím. Pro bakterie je nejlepším místem k "žití" prostředek na nádobí. Vše co podporuje jejich růst je - voda, živiny (tuky, bílkoviny, sacharidy), kyslík pro mikroby (v otevřených prostředcích) a nedostatek kyslíku pro bakterie ( v uzavřených přípravcích).
Bakterie se do přípravku na nádobí dostávají například při kontaktu s prsty, a to může způsobit alergii. Dále mohou způsobit infekci kůže, zejména co se oblasti očí týče.

Syntetická barviva a aromatizátory jsou nezdravé

Barviva i přírodní aromatizátory mohou způsobovat alergie. Mezi taková barviva patří například dehet uhelnatý (černé barvy na vlasy tento komponent obsahují). Bylo dokázáno, že tyto barviva mohou způsobovat zdravotní problémy,avšak jiný důkaz doposud nebyl nalezen.

5 způsobů jak narovnat vlasy

27. března 2011 v 19:29 | dominika-blazen |  móda

Zde je 5 typů jak narovnáte i ty nejneposlušnější vlasy

Žehličky na vlasy

Žehlení vlasů bývá nejčastější metodou, jak získat rychle rovné a hebké vlasy. Žehlička pracuje na prnicipu zahřátí dvou keramických desek, které narovnají vlasy působením tepla. Velkou nevýhodou je však právě teplo, které vlasy může poškodit. Dobrým pomocníkem při žehlení tedy jsou hydratační oleje a podobné produkty, které pomáhají škody napáchané na vlasech snižovat. Skvělým produktem je také sprej proti teplu, který obvykle chrání proti teplu do 220 stupňů. Účinky žehlení obvykle odezní po několika hodinách, dnech nebo a žpo samotném umytí vlasů. To závisí především na kvalitě žehličky.

Dvoufázové kartáče na vlasy

Vaše vlasy lze také narovnat pomocí dvoufázového kartáče na vlasy. Tato metoda nemá vedlejší škodlivé účinky na vlasy, jako tomu je u horké žehličky. Funguje takto: Na vlasy je aplikován narovnávací kondicionér a potom je potřeba vlasy vysušit pomocí ručníku. V této fázi pak vlasy začnete kartáčovat od kořínků až po konečky.

Japonské narovnání

Jedná se o trvalý způsob narovnání vlasů a tento způsob je právě známý jako japonské narovnání. Funguje tak, že se na vlasy použije speciální roztok. Poté se vlasy začnou žehlit po částech. Až budete hotovi s žehlením, vlasy umyjte. Délka tohoto procesu závisí na délce a tloušťce vašich vlasů.

Chemické narovnání

Chemické narovnání narovná vlasy natrvalo. Chemické látky, jako je například hydroxid sodný, jsou použity na vlasy a fungují takovým způsobem, který eliminuje přirozené chování kudrnatých vlasů. Tento proces může způsobit lámavost vlasů, obvzláště, když o vlasy není dobře postaráno. Z tohoto důvodu se tato procedura používá nejčastěji na hrubé a
zdravé vlasy.
Doporučujeme, abyste se při provádění tohoto proceu svěřili do rukou odborníků. Obvykle je prováděn test, který probíhá na malé části vlasů, aby bylo zajištěno, že vlasy budou na tuto proceduru reagovat dobře.

Narovnání pomocí iontů

Jedná se o velmi moderní způsob narovnání vlasů. Tato procedura se nabízí pouze v kadeřnických salónech. Tato metoda funguje pomocí střikování iontů do vlasových folikul, které pak mění jejích jednotlivou strukturu. Proces je pro domácí použití příliš složitý.

my life foto 01

26. března 2011 v 15:51 | dominika-blázínek |  my life
účesy 2011

26. března 2011 v 15:45 | dominika-blázínek |  móda
Jednou z nejčastějších diskuzí pokud jde o účesy, je to, jakou zvolit délku účesu. Loňský rok byl ve znamení dlouhých vlasů, leckterá žena investovala nemalé peníze do prodloužení účesu. Jak tomu bude se změnou trendů na jaře 2011? Budete se možná divit, ale jaro a léto bude nejspíš plné zkracování.

Cool, přirozené a svěží účesy mladistvého vzhledu - pixie střih

Letošní rok přinese zjara opět změnu v trendech a délkách. Změna z dlouhých vlasů na sřední délku přináší velké osvěžení vzhledu. Zkuste prostříhané účesy po ramena pokud chcete být letos na jaře a v létě in. Velmi módním je super krátký střih, který proslavila Natalie Portman - tzv. "uličnický" (anglicky "pixie") střih. Jde o funky krátký účes, ve kterém jsou prostříhané různé délky pramenů. Tento účes sluší každému tvaru obličeje, je možné nastylizovat jej podle věku nebo příležitosti. Ačkoliv jde o krátký účes, je velmi ženský a sexy.


jak se správně nalíčit

26. března 2011 v 15:38 | dominika-blázínek |  móda
Líčení očí daleko posazených od sebe
Tmavší stín přijde na vnitřní stranu horních víček. Do vnějšího koutku naopak světlejší odstín. K vnitřnímu koutku oka můžete vést tmavou silnější linku.
Líčení očí blízko posazených u sebe
Je to vlastně opak předchozího líčení. Do vnitřního koutku oka přijde světlý odstín, ideálně perleťový. Na vnější horní víčko odstín tmavý. Pokud dotváříme dojem oka linkou, vedeme jí tak, že se k venkovní straně oka postupně rozšiřovat. Obecně platí že pro denní líčení si vystačíme se stíny, linky můžeme použít hlavně na večer a pro slavnostní výraznější líčení.
Líčení "zapadlých" očí
Zde budeme potřebovat více kreativity. Hluboce posazené oči je potřeba vymodelovat třemi odstíny.Nejsvětlejší naneste do vnitřního koutku až k začátku obočí, střední odstín naneste do záhybu a nejtmavší naneste na vnější část víčka a také pod spodní víčko. Linku můžete vést od poloviny víčka směrem ven.
Líčení vystouplých očí
Zde je potřeba potlačit vystouplé víčko, čehož docílíme, pokud na něj naneseme tmavý matný stín, doztracena jej rozetřeme směrem ven a vzhůru k obočí. Dolní líčko líčíme podobným způsobem.
Líčení unavených očí, kruhy pod očima, zvětšení očí
Toto líčení je univerzální pro zvětšení očí, rozjasnění pohledu a potlačení unaveného vzhledu. Oči potřebují rozjasnit. Naneste proto střední odstín pod obočí a tmavší do záhybu víčka. Světlým odstínem v naličte horní víčko. Použít můžete i zářivé perleťové stíny. Zdánlivě unavený pohled vylepšíte natočením řas pomocí řasenky nebo kleštičkami směrem vzhůru.

IN boty 2011

26. března 2011 v 15:34 | dominika-blázínek |  móda

Trendy obuv jaro/léto 2011

Jarní obuvV trendech obuvi na jaro/léto 2011, stejně jako v oblečení, najdete především kombinace romantických, elegantních, klasických, s módními, ležérními a netradičními prvky. Jarní a letní obuvi v roce 2011 vévodí páskové kotníkové střevíčky a sandály, baleríny nebo klasické lodičky s výraznou barvou, nebo nečekaným zdobením.
Také Jarní obuv balerínky Halensletos si na obuvi můžete dovolit syté barvy jako jsou sytě modrá, fialová, fuchsiová nebo červená. Pokud jste konzervativní a styl kontrastních prvků vám příliš nesedí, mimo trend nejsou ani jemné pastelové barvy nebo přírodní odstíny jako je velbloudí srst. Nic nezkazíte ani černou barvou, tato praktická klasika z módy nezmizí nikdy.
Sexy a přitom ležérní a pohodlné, to je stěžejní téma letošní letní a jarní módy, které se také promítá do trendů v obouvání. Výška podpatku nehraje roli, důležité je zdůraznit sexy kotníky a vyzdvihnout krásu ženské nohy například páskovými střevíčky s vysokým nártem.
Nadále budou v módě balerínky, zejména zdobené flitry nebo nýty, přičemž provedení těchto prvků je hodně hravé a ženské. Ženy, které nemají rády vysoké podpatky ocení módní sandály v gladiátorském stylu. Pro formálnější akce vybírejte klasické lodičky.